Jachtem po Chorwacji – najlepszy kierunek na żeglarskie wakacje

czarter jachtem po Chorwacji

Chorwacja to wspaniałe miejsce nie tylko dla turystów, którzy uwielbiają upalne dni, palące słońce czy wspaniałe plaże i zjawiskowe krajobrazy. To również raj dla osób uwielbiających żeglarstwo.

Chorwacja – mekka wszystkich żeglarzy

Chorwacja może pochwalić się bardzo zróżnicowanym wybrzeżem oraz łagodnym klimatem z dużą ilością słonecznych dni zachęcających jeszcze bardziej do żeglowania. Ponadto słowiańska gościnność, wspaniała kultura, pyszne jedzenie w postaci owoców morza oraz otwartość mieszkańców na nowych ludzi sprawia, że miejsce to z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dodatkowo Chorwacja odznacza się dość dużą liczbą ciekawych i pięknych portów usytuowanych na całym wybrzeżu: Rovinj i Pula na Półwyspie Istria, kilka w środkowej Dalmacji oraz Dubrovnik na południu kraju.

port w chorwacji
Przybrzeżny port w Chorwacji

Kiedy warto żeglować?

Ci, którzy nie są ograniczeni czasem w pracy czy rokiem szkolnym dzieci mogą wybrać te miesiące, kiedy pogoda nie jest jeszcze tak upalna i opłaty portowe nie są zbyt wysokie. Dla pozostałych osób pozostaje jedynie sierpień i lipiec, kiedy na Adriatyku panują najwyższe temperatury i sezon wakacyjny osiąga swój szczyt. Najkorzystniej jest jednak wybrać się na wyprawę po pięknych portach Chorwacji w maju, czerwcu lub wrześniu – wówczas w marinach i kotwicowiskach nie ma zbyt dużego tłoku, noc trwa wtedy tylko 7-8 godzin, a woda osiąga temperaturę 21-23 stopni Celsjusza.

Aby wybrać dla siebie najodpowiedniejszą opcję należy wejść na stronę Pro Skippers, a następnie po zaznaczeniu konkretnych dat zarezerwować łódź i cieszyć się doskonałym wypoczynkiem.

Warte uwagi artykuły:

Dodaj komentarz